• ПУБЛИЧНОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО

   ХЕРСОНСКИЙ ЗАВОД "СУДМАШ"

  Email: sudmash@ukroboronprom.com

  Снабжение: sudmash.vmtp@ukroboronprom.com

  • Автопідйомник ПТ-40

   • купить Автопідйомник телескопічний пожежний ПТ-40П-M6312C3
   • Автопідйомник телескопічний пожежний ПТ-40П-M6312C3

    Автопідйомник телескопічний пожежний ПТ-40П-M6312C3 (далі за текстом — автопідйомник), виготовлено на базі нового сертифікованого шасі автомобіля МАЗ -6312С3-527-011 (ЕВРО-5) (далі за текстом — базове шасі).

    Автопідйомник знаходиться на стадії розробки і виготовлення.

    Автопідйомник можна експлуатувати на автомобільних дорогах усіх категорій згідно з ДБН В.2.3-4-2015 та ДСТУ 3587-97, та відносять до категорії N3 згідно ДСТУ 3649:2010.

    Автопідйомник призначений для виконання аварійно-рятувальних робіт на об'єктах промислового, цивільного, сільськогосподарського і спеціального призначення. В своєму складі має гідросистему з номінальним тиском 18/19 МПа.

    Виготовлений у виконанні “У1” за ГОСТ 15150 і розрахований на експлуатацію для номінальних умов у помірному кліматі при температурах повітря навколишнього середовища від мінус 40 до плюс 40 °С і швидкістю вітру не більш 10м/с на висоті 10м.

   •  

    ЗАГАЛЬНА БУДОВА АВТОПІДЙОМНИКА

     

    Автопідйомник телескопічний пожежний ПТ-40П-M6312C3 (далі за текстом — автопідйомник), виготовлено на базі нового сертифікованого шасі автомобіля МАЗ -6312С3-527-011 (ЕВРО-5) (далі за текстом — базове шасі).

    Автопідйомник можна експлуатувати на автомобільних дорогах усіх категорій згідно з ДБН В.2.3-4-2015 та ДСТУ 3587-97, та відносять до категорії N3 згідно ДСТУ 3649:2010.
     
    Автопідйомник призначений для виконання аварійно-рятувальних робіт на об'єктах промислового, цивільного, сільськогосподарського і спеціального призначення. В своєму складі має гідросистему з номінальним тиском 18/19 МПа. 
     
    Виготовлений у виконанні “У1” за ГОСТ 15150 і розрахований на експлуатацію для номінальних умов у помірному кліматі при температурах повітря навколишнього середовища від мінус 40 до плюс 40 °С і швидкістю вітру не більш 10м/с на висоті 10м.
     

    ПТ-40П

     

    АВТОПІДЙОМНИК ТЕЛЕСКОПІЧНИЙ ПОЖЕЖНИЙ ПТ-40П-M6312C3

     

    За бажанням замовника підйомник можливо встановити на інше шасі, за умов дотримання допустимих граничних навантажень на вісі автомобіля, якщо не порушується власна стійкість автомобіля при роботі підйомника. 

    Шасі потрібно підбрати враховуючи висоту кабіни, довженну та висоту (від землі до верхньої площини повздовжніх балок) лонжерону під місце встановлення підйомника.
     
    Робота виконавчих механізмів підйомника здійснюється за допомогою навісного обладнання а саме: коробки відбору потужності та аксіально поршневого насосу. 
     
    Управління рухами виконавчих механізмів підйомника здійснюється за допомогою гідравлічних розподільників (далі за текстом розподільник) та пульта керування. Рухами опор здійснюється з розподільника, встановленого на опорній рамі під стрілою. Рухами стрілового обладнання підйомника здійснюється з розподільника розташованого на поворотній рамі і пульта керування розташованого в робочій платформі.
     
     
    Зона обслуговування автопідйомника 
     
      
     
    Основні параметри та технічні характеристики 
     
    Опорна рама є основною несучою конструкцією підйомника, встановлена і закріплена безпосередньо на базове шасі. Опорна рама являє собою жорстку зварену коробчасту конструкцію.
     
    До опорної рами кріпляться чотири додаткові висувні телескопічні опори, що забезпечують стійкість підйомника під час роботи і сприймають на себе робочі навантаження, розвантажуючи базове шасі. На опорній рамі встановлена поворотна рама.
     
    Поворотна рама являє собою жорстку зварену конструкцію. Обертається на роликовому опорно поворотному пристрої «ОПУ-3». Обертання поворотної рами здійснюється за допомогою гідромотора, через черв'як, який вбудований в редуктор повороту. 
     
    До поворотної рами шарнірно кріпиться стрілове обладнання.
    Стрілове обладнання складається з нижнього телескопічного коліна, верхнього телескопічного коліна та робочої платформи.
     
    Підйом стрілового обладнання здійснюється двома гідравлічними циліндрами, які кріпяться одною частиною до зовнішньої секції нижнього телескопічного коліна, а другою частиною до поворотної рами.
     
    Нижнє телескопічне коліно складається з кореневої, середньої, внутрішньої секцій. Секції нижнього телескопічного коліна, являють собою зварені металеві конструкції прямокутної форми.
     
    Висування секцій нижнього телескопічного коліна відбувається за допомогою телескопічних гідравлічних циліндрів. Середньої по відношенню до зовнішньої відбувається за допомогою нижнього телескопічного гідроциліндра. Висунення секції внутрішньої по відношенню до секції середньої відбувається за допомогою середнього телескопічного гідроциліндра.
     
    До внутрішньої секції стріли шарнірно прикріплено верхнє телескопічне коліно.
    Верхнє телескопічне коліно складатися з зовнішньої та внутрішньої секцій, Секції верхнього телескопічного коліна, являють собою зварені металеві конструкції прямокутної форми.
     
    Висування секції верхнього телескопічного коліна відбувається за допомогою телескопічного гідравлічного циліндра. Внутрішньої по відношенню до секції зовнішньої відбувається за допомогою верхнього телескопічного гідроциліндра. 
     
    На внутрішній секції верхнього телескопічного коліна шарнірно закріплена робоча платформа
     
    Робоча платформа складається: з механізму горизонтального положення, механізму повороту, механізму обмеження вантажопідйомності та відкидного трапа. В внутрішньому просторі робочої платформи встановлюється вузол підключення лафетного ствола. Вузол підключення лафетного ствола являється невід’ємною складовою системи подачі вогнегасної речовини на висоту підйому робочої платформи.
     
     ПІДЙОМНИК
     
    Підйомник ПТ-40П 
     

     

    Робоча платформа
    (транспортне положення)

     

    Робоча платформа
    (робоче положення)

     

    РОБОТА ПІДЙОМНИКА ТА ОРГАНИ КЕРУВАННЯ
     
    Підйомник встановлюється на майданчику, що має тверде покриття або ущільнений ґрунт і ухил не більше 3º. У разі встановлення підйомника біля траншеї необхідно керуватися "Правилами будови і безпечної експлуатації підйомників" НПАОП 0.00-1,36-03 дані наведені в таблиці 2 пункт 6.5.13. 
     
    Включенням коробки відбору потужності подається робоча рідина до гідросистеми підйомника. 
     
    Керування рухами додаткових опор здійснюється з пульта керування розташованого на опорній рамі. 
     
    Пульт встановлений на опорній рамі керує рухами додаткових опор: висування і засування передньої та задньої лівої додаткової опори (рукоятка розподільника), висування і засування передньої та задньої правої додаткової опори (рукоятка розподільника), підйом і опускання передньої лівої додаткової опори (рукоятка розподільника), підйом і опускання задньої лівої додаткової опори (рукоятка розподільника), підйом і опускання передньої правої додаткової опори (рукоятка розподільника), підйом і опускання задньої правої додаткової опори (рукоятка розподільника).
     
    Керування рухами стрілового обладнання можна здійснювати з основного пульта керування (розподільника), встановленого на поворотній рамі і пультом в робочій платформі. 
     
    Пульт, встановлений на поворотній рамі, керує рухами стрілового обладнання: обертання стріли (рукоятка розподільника), підйом і опускання стрілового обладнання (рукоятка розподільника), фіксація нижнього коліна (рукоятка розподільника), висування і засування нижнього і середнього телескопа (рукоятками розподільника), розкриття і закриття та висування і засування верхньої телескопічного коліна (рукоятками розподільника), обертання робочої платформи (рукоятка розподільника), корегування механізму горизонтального положення робочої платформи (рукоятка розподільника). 
     
    Пульт, встановлений в робочій платформі, керує рухами стрілового обладнання: висування і засування телескопів (джойстиком на пульті), розкриття і закриття верхнього коліна (джойстиком на пульті), обертання стріли (джойстиком на пульті), обертання робочої платформи (джойстиком на пульті).
     
    Маневруючи стріловим обладнанням, опускають робочу платформу на майданчик в положення посадки і після завантаження піднімають робочу платформу на необхідну висоту.
     

    Підйомник в положенні посадка

     

     

    Підйомник в транспортному положенні 

     

     

     

    Підйомник в положенні максимального вильоту та складеного нижнього коліна
     
    Підйомник в положенні підйому робочої платформи на максимальну висоту
     
    ОСНОВНІ СКЛАДОВІ ОДИНИЦІ АВТОПІДЙОМНИКА
     
    БАЗОВЕ ШАСІ
    Модель: МАЗ -6312С3-0000527-011 (ЕВРО-5).
     
    Технічні характеристики
     
     
    НАВІСНЕ ОБЛАДНАННЯ
    Коробка відбору потужності
    Модель: ZF-3 Double Output (UMC Hydraulic 20170KOHIL).
    Кількість встановлених на підйомник: одна одиниця.
     
    Технічні характеристики
     
    *- встановлюється для даного типу (два виходи) коробки відбору потужності.
     
    Коробка відбору потужності, ZF-3 Double Output
     
    Насос гідравлічний
    Модель: HIDROCEL 2PBA 80 CCW
    Кількість встановлених на підйомнику: дві одиниці.
     
    Технічні характеристики
     
     
    Насос гідравлічний, HIDROCEL 2PBA 80 CCW
     
    СИСТЕМА ПОДАЧІ ВОГНЕГАСНОЇ РЕЧОВИНИ
    НА ВИСОТУ ПІДЙОМУ РОБОЧОЇ ПЛАТФОРМИ
     
    Система подачі вогнегасної речовини на висоту підйому робочої платформи (далі за текстом система), встановлюється ПТ-40П. Призначена для подачі вогнегасної речовини без залучення додаткового оснащення. В транспортному положенні підйомника не заповнюється вогнегасною речовиною.
     
    Основні технічні параметри та характеристики 

    Система подачі вогнегасної речовини на висоту підйому робочої платформи складається:

    вузол підключення пожежного розрахунку;

    гнучке з’єднання нижнього телескопічного коліна;

    сухотруб телескопічний нижній;

    гнучке з’єднання верхнього телескопічного коліна;

    сухотруб телескопічний верхній;

    гнучке з’єднання робочої платформи

    вузол підключення лафетного ствола;

    *лафетний ствол. 

    * - встановлюється за бажанням замовника. З дотриманням технічних характеристик системи подачі вогнегасної речовини.

     

    Вузол підключення пожежного розрахунку
     
    Призначений для подачі вогнегасної речовини в систему від стаціонарних або пересувних точок живлення. Без перервна подача вогнегасної речовини в систему. Подача вогнегасної речовини в систему від декількох точок живлення.
     
     

    Вузол підключення пожежного розрахунку

    1.Крани шарові з внутрішнім діаметром 80мм (Ду 80); 2.Головки підключення ГЦ-80;

    3.Головка підключення ГР-80; 4.Головка-заглушка ГЗ-80.

     

    Сухотруб телескопічний нижній

    В основу роботи сухотрубу закладено модель роботи телескопічної стріли. При роботі нижнього коліна стріли підйомника. Закріплені секції сухотрубу, рухаються відповідно рухам секцій нижнього коліна стріли. 

    Коренева секція сухотрубу нерухома та закріплена до металоконструкції кореневої секції нижнього коліна стріли. 

    Середня секція сухотрубу змонтована в кореневу секцію, та зафіксована передньою кришкою кореневої секції. Рухається за рахунок, закріплення її оголовка до металоконструкції середньої секції стріли підйомника. 

    Внутрішня секція сухотрубу змонтована в середню секцію, та зафіксована передньою кришкою середньої секції. Рухається за рахунок, закріплення її оголовка до металоконструкції внутрішньої секції стріли підйомника.

    Герметичність секцій сухотрубу та плавність ходу по відношенню одна до одної досягається завдяки гумовим ущільненням та комплекту внутрішніх направляючих

    Призначений для подачі вогнегасної речовини при робочих положеннях нижнього телескопічного коліна.

     
    Сухотруб телескопічний нижній
    1.Коренева секція; 2.Середня секція; 3.Внутрішня секція.
     
    Сухотруб телескопічний верхній
     
    При роботі веохнього коліна стріли підйомника. Закріплені секції сухотрубу, рухаються відповідно рухам секцій нижнього коліна стріли. 
    Коренева секція сухотрубу нерухома та закріплена до металоконструкції кореневої секції верхнього коліна стріли. 
    Внутрішня секція сухотрубу змонтована в кореневу секцію, та зафіксована передньою кришкою кореневої секції. Рухається за рахунок, закріплення її оголовка до металоконструкції внутрішньої секції стріли підйомника. 
    Герметичність секцій сухотрубу та плавність ходу по відношенню одна до одної досягається завдяки гумовим ущільненням та комплекту внутрішніх направляючих.
    Призначений для подачі вогнегасної речовини при робочих положеннях верхнього телескопічного коліна.
     
    Сухотруб телескопічний нижній
    1.Коренева секція; 2.Внутрішня секція; 
     
    Вузол підключення лафетного ствола
     
    Призначений для підключення лафетного ствола, подачі вогнегасної речовини на лафетний ствол.
     
     
    Вузол підключення лафетного ствола
    1.Патрубок; 2.Фланець; 
     
    СИСТЕМИ ТА ПРИЛАДИ БЕЗПЕКИ АВТОПІДЙОМНИКА
     
    • системою орієнтації підлоги робочої платформи в горизонтальному положенні, при цьому кут нахилу робочої платформи щодо горизонту не повинен перевищувати 5◦;
    • ОГВ - обмежувач граничного вантажу;
    • обмеження зони обслуговування (фіксація нижнього коліна);
    • блокування підіймання та повороту стріли прі не виставленому на опорах підйомнику;
    • блокування підіймання опор при робочому положенні стріли;
    • аварійного опускання робочої платформи;
    • покажчиком кута нахилу підйомника;
    • аварійного відключення двигуна автомобіля, кнопки управління якими розташовані на пультах в робочій платформі і на поворотній рамі;
    • гідравлічними замками на гідравлічних циліндрах;
    • анемометром;
    • управлінням звуковим сигналом з обох пультів управління.